• +38 (096)10-20-30-8
  вул. Митрополита А.Шептицького, 10
 • +38 (093)10-20-30-8
  вул. Мілютенка, 11
Ціни
Дитяча стоматологія

Дитяча стоматологія

Дитячий стоматолог — чим відрізняються лікарі для дітей та дорослих

Дитяча стоматологія — окремий медичний напрямок, який охоплює лікування та профілактику молочних та постійних зубів у пацієнтів віком до 18 років. Зубощелепна система в дітей знаходиться в процесі формування, відрізняється від будови у дорослих, тому лікарі застосовують інші методи та підходи в роботі. Здатність малечі до спокійного сидіння та готовність тримати рота відкритим обмежена, тому фахівцю доводиться працювати швидко. Тривалі маніпуляції проводять у кілька прийомів, або з застосуванням седації, якщо роботу неможливо розділити на етапи. Вибір ліків та матеріалів для реставрації відбувається з урахуванням вікової категорії, алергічних реакцій. Якщо для роботи необхідно застосовувати знеболювальні засоби, проводиться попереднє дослідження для виключення алергічних реакцій. Вибір засобів та методів роботи вимагає врахування психології маленьких пацієнтів, наприклад, можливий страх перед застосуванням бормашини. Лікар має знайти спільну мову з дитиною, пояснити свої дії та їхню необхідність, заспокоїти та розвіяти страхи.

Дитяча стоматологічна клініка — коли необхідно звернутися

Запланувати перший візит до стоматолога батькам варто після того, як дитині виповнилося 6 місяців. В цей період в ході огляду можна виявити аномалії розвитку. При констатації нормального розвитку відвідувати клініку варто раз на пів року, візити мають профілактичний характер, що дає змогу відстежувати процес прорізування зубів. Окрім проведення профілактичних оглядів стоматолог дитячий проводить лікування, залежно від віку:

 • При виявлених перших ознаках карієсу молочних зубів на уражені ділянки наносять спеціальні препарати, які зупиняють розповсюдження, з такою ж метою використовують фторування.
 • При незначних ураженнях проводять лікування без застосування бормашини. Розповсюджений карієс видаляють за допомогою бормашини, використовуючи знеболювальні чи седацію, в залежності від віку та реакції дитини на лікарів.
 • Як профілактичний метод для збереження емалі як молочних, так і перших постійних зубів, виконують герметизацію фісур. В ході процедури використовують засоби, які закривають боріздки на жувальних зубах, запобігають їзатриманню їжі в цих природних поглибленнях, спричиняючи карієс.
 • При виникненні пульпіту дітям проводять часткове видалення, зберігаючи кореневу частину пульпи.
 • Попри те, що молочні зуби з часом замінюються на постійні, вони вимагають уважного ставлення та своєчасного лікування. Аби не допустити руйнування емалі необхідно навчити дитину проводити гігієнічні процедури, допомагати її з чищенням, оскільки малеча не в змозі самостійно проконтролювати правильність чищення. Своєчасне лікування не лише позбавить дитину від больових відчуттів, але й дає змогу зберегти молочні зуби, рання втрата яких негативно впливає на прорізування постійних. Карієс, руйнування емалі в молодшому віці не завжди супроводжується болем, тому планові візити до стоматолога раз на пів року, допоможуть тримати ситуацію під контролем, а для дитини роблять відвідини клініки рутинною справою, яка не спричиняє тривоги.

  Дитяча стоматологія в Києві — огляд без страху, лікування без болю

  Дитячі стоматологи — вузькоспеціалізовані фахівці, які знають не тільки як правильно лікувати малечу, але і як спілкуватися з нею. Консультативні прийоми здійснюють стоматологи-терапевти, залежно від виявлених проблем може знадобитися консультація ортопеда, гігієніста, ортодонта, хірурга. Фахівці з такою кваліфікацією ведуть прийом маленьких пацієнтів в клініці «Добрий доктор». В дитячих кабінетах клініки створена атмосфера, яка допомагає позбутися страху, зовсім не нагадує ті, що панують у лікарні. Співробітники приділяють всю увагу пацієнтам, пояснюючи кожну свою дію, навчаючи доглядати за зубами в тій формі, яка найбільш зрозуміла для малечі певного віку. Перед прийомом батькам варто пояснити дитині куди ви направляєтесь та розказати, що лікувати зуби — не страшно, а співробітники «Добрий доктор» зроблять так, щоб ці слова виявились правдивими. Записатись на прийом, дізнатися про ціни та послуги можна на сайті клініки.

  Також наші роботи До та Після