• +38 (096)10-20-30-8
  вул. Митрополита А.Шептицького, 10
 • +38 (093)10-20-30-8
  вул. Мілютенка, 11
Ціни
Кровоточивість ясен

Кровоточивість ясен

Про які захворювання свідчить кровоточивість ясен

Пародонт — комплекс тканин, що оточують зуб. До нього входять кісткова лунка, ясна, зв’язковий апарат. Запальний процес в тканинах спричиняє такі захворювання як гінгівіт та пародонтит. Перше — запалення, локалізоване у яснах, друге призводить до руйнування зв’язкового апарату, що кріпить зуб до кістки, розсмоктування кістки та втрати зуба. Виникають патології як наслідок ураження мікроорганізмами зубного нальоту та продуктами їхньої життєдіяльності. Причиною може стати як недостатня гігієна ротової порожнини, так і генетична схильність, шкідливі звички, низка загальних захворювань, зокрема, цукровий діабет, травми ясен. Гінгівіт — перша стадія розвитку пародонтиту, лікування на даному етапі дає змогу зупинити патологію, зменшивши ризики втрати зубів.

Звернути увагу на стан ротової порожнини та звернутися до лікаря необхідно при перших ознаках запального процесу: якщо ви помітили, що кровоточать ясна при чищенні зубів, виникають болі в яснах, їхня структура стала м'якою, з’явилися набряки. До характерних ознак належить поява болю при вживанні їжі та дотиках, неприємного запаху з рота, рухомість за зміщення зубів.

Кровоточивість ясен — лікування запальних процесів

При появі кровоточивості та набряків, больових відчуттів необхідно звернутися до стоматолога та пройти пародонтологічне лікування. В терапії захворювань використовують комплексний підхід, який починається з консультації лікаря-пародонтолога. Для встановлення діагнозу фахівець збирає анамнез, проводиться огляд, рентгенографія, зондування зубоясенних кишень. При легкій та середній тяжкості протікання захворювання виконують:

 • Кюретаж — видалення зубного каменю та м’яких тканин під яснами, що зазнали патологічних змін та не можуть бути видалені при звичайному чищені. Поверхня коренів зубів згладжується, це сприяє зменшенню глибини кишень, кращому закріпленні тканин.
 • Зняття бактерицидного нальоту з використанням ультразвукових та осцилюючих інструментів. Процедура сприяє швидкому очищенню, стимулює капіляри, сприяє відновленню тканин. Ультразвук дає змогу транспортувати лікувальні розчини вглиб ясен, збільшуючи їхню ефективність.
 • Лікар вчить правильній гігієні та призначає медичні препарати для загального та місцевого застосування. Мета даного етапу — зняти запалення та болісні відчуття.

  При значному ураженні тканин лікування може вимагати використання хірургічних методів, зокрема, резекції зубоясенних кишень, уражених кісткових тканин з подальшим їх відновленням. В складних випадках інфікований зуб рекомендується видалити. Подальше встановлення імпланту відбувається лише після лікування тканин, оскільки пошкоджений та запалений пародонт перешкоджає правильній фіксації.

  Для уникнення повторного виникнення хвороби лікар розробляє індивідуальний комплекс заходів, в який входить як щоденна гігієна, так і корекція раціону, необхідність ортодонтичного лікування, якщо причиною запалень став неправильний прикус, встановлює регулярність профілактичних оглядів та профчисток.

  Лікування ясен в стоматологічній клініці «Добрий доктор»

  Кровотеча ясен, запальні процеси, больові відчуття — ознаки того, що необхідно звернутися до лікаря. Отримати професійну консультацію пародонтолога та лікування з використанням сучасних безболісних методів можна в стоматологічній клініці «Добрий доктор». Високі стандарти та відповідальність за свою роботу, увага до кожного пацієнта — принципи роботи лікарів. Фахівці постійно працюють над своєю освітою, опановують нові техніки та методики роботи, пропонують комплексний підхід до розв'язання проблем. Познайомитись з лікарями, їхньою спеціалізацією та професійними досягненнями можна на сайті клініки. На сторінці передбачена форма для запису на прийом, контакті телефони для уточнення інформації, вказані ціни на консультацію та лікування.

  Також наші роботи До та Після