• +38 (096)10-20-30-8
    вул. Митрополита А.Шептицького, 10
  • +38 (093)10-20-30-8
    вул. Мілютенка, 11
Ціни
Протезування

Протезування

Протезування зубів для збереження пошкоджених зубів

Пошкоджений чи втрачений зуб може стати причиною змін в усьому зубному ряду. Поява порожнього місця спричиняє зсув сусідніх зубів, крім того, вони отримують підвищене навантаження, зростає швидкість руйнування емалі. Проблема не обмежується естетичним виміром, має наслідком порушення жувальної функції. Протез зубів — штучна заміна втраченим, яка дає змогу поновити цілісність ряду, має як функціональне, так і естетичне призначення. Конструкції, які використовують для відновлення, поділяються на знімні та незнімні.

Протезування використовується як при повній втраті зуба, так і як одна з технік збереження пошкодженої одиниці. Часткове порушення емалі, цілісності стінок та верхівки, швидке стирання зовнішнього покриття, розсипання природної коронки під впливом карієсу — показання для встановлення коронок. Такі протези незнімні, являють собою ковпачок, який закриває природну коронку, коли вона не здатна повноцінно виконувати свою функцію. Роботі ортопеда передує лікування, зберігається не уражена тканина. Штучне покриття дає змогу зберегти корисне навантаження на кісткові тканини щелепи, попередивши атрофічні процеси.

Мостові конструкції використовують для відновлення одразу кількох, розташованих поряд зубів. Кілька коронок кріплять або на власних зубах, або вживлених в ясна імплантатах. До незнімних конструкцій відносяться вініри, пластинки, якими маскують сколи та темні плями, мають виключно естетичну функцію, вкладки, що встановлюються всередину зуба замінюють пломби при значній площі ушкоджень.

Зубне протезування при відсутності зубів

Стоматологічне протезування застосовується не лише для збереження власних зубів та покращення їхніх естетичних характеристик, але й при частковій чи повній втраті. В такому випадку використовують знімні конструкції:

  • Акрилові, єдині, що здатні замінити ряд при повній втраті, використовують також при відсутності однієї чи кількох одиниць. Складаються з медичного пластику, який імітує ясна, та набірних зубів. Повний протез фіксується завдяки присмоктуванню до піднебіння, частковий — гачками на яснах.
  • Нейлонові — за формою та принципом схожі на акрилові, проте мають більш гнучку фактуру та продовжений строк служби.
  • Бюгельні — як основа виступає металева дуга, на яку закріплені елементи з медичної пластмаси. Кріпиться за опорні зуби. Добре імітують ясна за кольором та фактурою, здатні впоратись з нерівномірним навантаженням при жуванні, надійні, витримують тривалу експлуатацію. зняття зліпків;
  • Також наші роботи До та Після