• +38 (096)10-20-30-8
  вул. Митрополита А.Шептицького, 10
 • +38 (093)10-20-30-8
  вул. Мілютенка, 11
Ціни
Ортодонтія

Ортодонтія

Ортопедія – напрям роботи та методи, що використовують лікарі

Ортодонтія – розділ стоматології, який вивчає причини розвитку патологій зубо-щелепної системи, розробляє методи та програми їх лікування. Аномалії прикусу впливають як на естетику, так і функціональність зубного ряду. Зміщення зубів викликає складнощі з пережовуванням, здатне впливати на дихання, провокує травматизацію слизових тканин, ускладнює гігієну ротової порожнини. Лікування проводять при порушеній симетрії обличчя, зміщенні щелеп та їх неправильному змиканні, порушеннях дикції, зміщеному положенні окремих зубів. Використовують апаратні та хірургічні методи. Хірургічне втручання застосовується в крайніх випадках, більшість проблем вирішується апаратною корекцією. Ортопедичні апарати підбирають в залежності від виду та вираженості проблеми, віку пацієнта. У дітей в період зміни зубного ряду, 6-9 років, використовують знімні та незнімні пластинки, які здійснюють вплив на м’язи щелепи, зуби для зміни їх положення. У дорослих корекція відбувається з використанням брекетів – конструкції з пластинок та дуги, яка здійснює тиск на зуби, змінюючи їх положення. При незначних дефектах можуть застосовуватися капи, елайнери, трейнери. Вибір конструкції здійснює лікар в залежності від наявних показань. Лікування потребує часу та регулярної корекції апаратів стоматологом-ортопедом.

Ортодонтична стоматологія – напрямки роботи та показання для лікування

Ортодонтія – напрям стоматології, в рамках якого відбувається діагностика, профілактика та лікування аномалій в розвитку зубного ряду. Дефекти розвитку щелепно-лицьового скелета та зубного ряду виникають в дитячому віці, в період формування зубів. Неправильний прикус призводить до ускладнень під час вживання їжі, неправильному розжовуванню, може викликати головні болі та захворювання ШКТ, ускладнює догляд за ротовою порожниною, спричиняючи розвитку захворювань зубів та слизових тканин. Ортодонтичну корекцію застосовують при порушенні симетрії обличчя, аномальних зміщеннях щелеп, порушеннях дикції та патологіях дихання. Корекція необхідна при неправильному положенні зубів в ротовій порожнині, дефектах прикусу, неправильному змиканні щелеп.

Методи вирівнювання зубів в ортодонтичному лікуванні

Лікар стоматолог-ортодонт спеціалізується на виправленні прикусу у дітей та дорослих. Використовують хірургічні та апаратні методи, вибір конкретного залежить від складності дефекту. Хірургія застосовується в окремих випадках, для зміни розмірів верхньої чи нижньої щелепи. Апаратна корекція проводиться в дитячому та дорослому віці. Використовують конструкції що чинять механічний тиск сприяє поступовому вирівнюванню зубів. Апарати підбирають в залежності від віку та дефекту:

 • Знімні та незнімні пластинки для дітей у період змінного прикусу. У віці від 6 до 9 років відбувається зміна молочних зубів постійними, це також період активного росту щелеп. Пластинки здійснюють вплив як на щелепні та жувальні м’язи, так й зуби, гармонізуючи зубний ряд.
 • Брекети – встановлюють для корекції прикусу після формування постійного зубного ряду, дорослим. Конструкція складається з пластинок, кріплять на поверхні зубів, та дуги, що їх з’єднує. Дуги здійснюють тиск на зуби, змінюючи їх положення на правильне.
 • Капи або елайнери – знімні конструкції з прозорого полімеру, які поступово коригують положення зубів. Застосовують при незначних дефектах.
 • Трейнери – апарат, що фіксується на обох щелепах та має спеціальні отвори для зубів. Забезпечує тиск на м’язи, надаючи їм правильне положення, поступово виправлення роботи м’язів призводить до виправлення прикусу.
 • Вибір конструкції здійснює лікар на підставі огляду та діагностики, створення прогнозу терапії. Формування правильного зубного ряду потребує часу, в дитячому віці корекція відбувається швидше, ніж у дорослих.

  Лікар-ортодонт – запис на консультацію до фахівців стоматології «Добрий доктор»

  Вирівняти зуби можливо в будь-якому віці. Дітям профілактичний огляд ортодонт проводить при зміні молочних зубів постійними, в цей час можна виявити відхилення та легко скорегувати їх. Дорослим консультація допоможе виявити наявні проблеми, знайти шляхи їх вирішення. Записатися на прийом до ортодонта в Києві можна на сайті стоматологічної клініки «Добрий доктор». Лікар проводить детальне обстеження, розказує про шляхи розв'язання проблеми, планує терапії. Апарати виготовляються індивідуально на основі результатів сканування.

  Також наші роботи До та Після