• +38 (096)10-20-30-8
  вул. Митрополита А.Шептицького, 10
 • +38 (093)10-20-30-8
  вул. Мілютенка, 11
Ціни
Заголовок по умолчанию

Заголовок по умолчанию

Повне та часткове протезування щелеп – конструкції та методи

Протезування щелепи застосовують при частковій або повній втраті зубів. Штучні конструкції замінюють втрачені зуби, відновлюючи як функціональність, так і естетику зубного ряду. Залежно від стану ротової порожнини використовують методи часткового та повного заміщення. Часткове відновлення передбачає використання знімних та незнімних конструкцій. Незнімні – коронки, заміщують поодинокі зуби, мостові конструкції, використовують для відновлення кількох втрачених зубів, розташованих поряд. При великій втраті використовують пластинчасті, нейлонові, бюгельні конструкції. Пластинчасті з акрилу чи безакрилового пластику, імітують ясна на які встановлюються штучні зуби, кріпляться шляхом присмоктування. Акрилові мають аналогічну будову, але основа з м’якого пластику, який потребує менше часу для звикання. Бюгельні мають посилену основу з металу.

Для повного відновлення беззубих щелеп використовують знімні та незнімні протези. Знімні представлені пластинчастими з акрилу та нейлону, основа яких повторює піднебіння та форму ясен, на основу закріплені штучні зуби. Протези не вимагають багато часу на виготовлення, прості в догляді, проте, необхідний час для звикання, можуть натирати, змінювати дикцію, порушувати роботу смакових рецепторів. Необхідна регулярна заміна через відсутність навантаження на щелепну кістку та її атрофію. Протези на основі імплантатів базуються на вживлених в кісткову тканину імплантатах, штучній конструкції, що замінює зубний корінь. При повному протезуванні застосовують системи, в яких для кріплення необхідно 4 або 6 імплантатів.

Часткове протезування щелепи

Протезування в стоматології використовують для відновлення зубного ряду при повній або частковій втраті зубів. Протезування щелепи дозволяє відновити втрачені зуби, функціональність та естетичність. Використовують у разі відсутності зуба тривалий час, значному руйнуванні, яке не дозволяє провести лікування та реконструкцію. Залежно від стану ротової порожнини встановлюють часткові та повні протези. Часткова заміна відбувається за допомогою:

 • поодиноких коронок – встановлюють при частковій руйнації зуба, його повній втраті, спираються на імплантат;
 • мостовидних конструкцій — замінюють кілька втрачених зубів, розташованих поспіль, фіксуються на опорні зуби, які попередньо сточують;
 • пластинчастих конструкцій – мають базис з твердого або м’якого пластику, штучних зубів, що замінюють кілька сусідніх втрачених;
 • бюгельних – дугових протезів для заміщення великої кількості втрачених зубів, мають посилену металеву конструкцію;
 • нейлонових – легких, м’яких, гіпоалергенних виробів, що фіксуються на яснах або піднебінні.
 • Вибір конструкції залежить від стану ротової порожнини, кількості втрачених зубів, індивідуальних особливостей. Коронки та мостовидні протези відносяться до незнімних, пластинчасті, нейлонові та бюгельні можуть зніматися, потребують окремого догляду.

  Повне протезування беззубих щелеп

  Протезування беззубих щелеп відновлює повністю втрачений зубний ряд. Застосовують дві техніки:

 • Виготовлення знімних пластинчастих протезів. Основу конструкції складає акрил, безакрилові пластмаси, нейлон, на які встановлюють штучні зуби. Тримаються завдяки ефекту присмоктування, фіксуючих кремів. Протез недорогий, простий в догляді. До недоліків відноситься тривалий час звикання, необхідність коригування через зменшення навантаження на кісткову тканину щелепи та її поступову деградацію. Може викликати порушення дикції, нудоту, знижувати чутливість смакових рецепторів.
 • На основі імплантатів. Опорою для конструкції виступають імплантати – титанові замінники коренів зуба, що вживлюються в щелепну кістку. Для повного відновлення зубного ряду встановлюють 4 імплантати у нижню щелепу, або 6, при відновленні верхньої щелепи. На імплантати кріпляться коронки, що замінюють зуби. Конструкція має природний вигляд та форму, не потребує тривалого звикання, не викликає алергії та побічних реакцій. Протези можуть бути незнімні, знімні, умовно-знімні (видалити чи встановити може лише лікар).
 • Вибір між методами обумовлений станом ротової порожнини, необхідним результатом. Пластинчасті протези дешевші, проте мають менший строк експлуатації. Протезування на імплантатах дорожче, вимагає часу, проте результат природніший, не викликає дискомфорту у пацієнта.

  Протезування щелепи в стоматологічній клініці «Добрий доктор»

  Часткове відновлення зубного ряду та повне протезування беззубих щелеп проводять лікарі стоматологічної клініки «Добрий лікар». Пацієнти отримують комплексний підхід до лікування, детальне пояснення можливих технік, зважений вибір методу, з врахуванням різних факторів. Дізнатися про методи, види протезів, кваліфікацію лікарів, етапи та ціни можна на сторінці клініки. На сайті розміщена електронна форма для попереднього запису до лікаря.

  Також наші роботи До та Після