Ціни
Періодонтит у дітей

Періодонтит у дітей

Періодонтит у дітей: причини захворювання та методи лікування молочних і постійних зубів

Періодонтит – запальний процес у корені зуба та тканинах, що його оточують. Захворювання призводить до руйнації зв’язкового апарату зуба та кісткових тканин, може стати причиною втрати зуба. Діти знаходяться в групі ризику розвитку періодонтиту, причиною якого є як механічні травми та неправильне лікування в минулому, так і запущений карієс, який не був своєчасно пролікований. Уражає як молочні, так і постійні зуби. В дитячому віці швидке розповсюдження обумовлено нестабільністю тканин навколо кореня, пухкою структурою ясен, концентрацією в них кровоносних судин. Виділяють гостру форму, з’являється зненацька, проявляє себе різким болем, хронічну – симптому не виражені, характерний біль, що виникає час від часу, набряк ясен. Лікування проводять консервативним методом, якщо ураження незначне, виявлене на початку розвитку захворювання. Консервативний метод полягає в чищенні та пломбуванні каналів зуба. Хірургічний метод застосовують при значному ураженні, виявленні гранулем. Полягає у видаленні враженої частини кореня, висіченні гранулем та кіст. Екстракція застосовується як крайній метод при значній руйнації зуба та неможливості його лікування та відновлення.

Розглядаючи ендодонтичне лікування, варто звернути увагу на те, що воно складається з наступних важливих етапів:

Періодонтит у дітей – причини появи та симптоми захворювання

Періодонтит у дітей – захворювання, що вражає корінь зуба та тканини, що його оточують. Захворювання має запальний характер, викликає гострий біль, руйнує кісткову тканину та може призвести до втрати зуба. До причин розвитку запального процесу відносять неправильне попереднє лікування зубів, ускладнення каріозного процесу, включно з відсутністю лікування, неповне лікування пульпіту, механічні ушкодження, недостатня гігієна ротової порожнини, як одне з ускладнень перенесених вірусних захворювань.

Пацієнти молодшого віку знаходяться в групі ризику: тканини, навколо зубного кореня, фізіологічно не стабільні, пухкі, насичені кровоносними судинами, ці чинники сприяють швидкому розповсюдженню запалення. Карієс також розвивається швидше, ніж у дорослих, розповсюджуючись в глибину та уражаючи м’які тканини. Виділяють гостру та хронічну форму. Гостра супроводжується вираженим болем в зубі що пульсує, збільшенням температури, слабкістю, відмовою від їжі через болісні відчуття під час жування. При хронічному стані симптоми менш виразні, з’являються в період загострень: епізодичний зубний біль, реакція на гаряче та холодне, незначним набряком ясен та слизових навколо ураженого зуба.

Методи лікування періодонтиту тимчасових та постійних зубів у дітей

Для усунення джерела запалення використовують консервативне лікування та екстракцію ураженого зуба. Метод обирається на основі результатів діагностики. Молочні зуби видаляють при сильних набряках шоки, руйнуванні коронки більш ніж на 80%, виявленні на рентгенівському знімку деструктивних змін кісткової тканини в безпосередній близькості до зачатків постійного зуба. Постійні зуби видаляють в разі неефективності терапевтичних методів, порушення коронкової частини нижче рівня кісткової тканини, неможливості проведення подальшої реставрації зуба. Для збереження зуба використовують:

  • Консервативні методи. Застосовують в разі лікування періодонтиту постійних зубів у дітей. Видаляють некротизовані тканини, відкривають доступ до кореневих каналів, проводять механічне чищення та медикаментозну обробку, встановлюють тимчасову пломбу. При відсутності скарг за 10-14 днів проводять постійне пломбування. Консервативне лікування молочних зубів при хронічній стадії запального процесу проводять в один етап, виконуючи обробку та пломбування за один візит.
  • Хірургічне – резекція верхівки кореня, видалення уражених тканин, пломбування каналу для забезпечення герметичності. Хірургічне втручання необхідне для висічення та видалення гранулем та кіст, поява яких є одним з ускладнень хронічного періодонтиту.
  • Профілактика запалення полягає в профілактиці карієсу: регулярній гігієні ротової порожнини, оглядів у стоматолога, своєчасному лікуванні карієсу як молочних, так й постійних зубів.

    Лікування періодонтиту перших та постійних зубів у дітей в клініці «Добрий доктор»

    Діагностувати періодонтит у дітей та проводити його лікування має дитячій лікар-стоматолог. Спеціалісти такого напрямку працюють в лікарні «Добрий доктор». Діагностика відбувається під час огляду. Лікар виявляє каріозні ураження, ознаки проведеного лікування, проводить огляд ясен. Уточнення діагнозу проводиться за допомогою рентгенівського знімка. В стоматологічній клініці створені окремі кабінети для дітей, атмосфера яких не схожа на лікарню, працюють фахівці, які знають як знайти підхід до маленьких пацієнтів. Використовують знеболювальні препарати для відсутності дискомфорту. Дізнатися про методи, кваліфікацію лікарів, записатися на прийом до стоматолога можна на сайті клініки.

    Також наші роботи До та Після