Причини виникнення та методи лікування пульпіту у дітей
Пульпіт у дітей виникає при запаленні пульпи, внутрішньої структури зуба, яка містить нерви та кровоносні судини. Причиною запалення може стати неправильне лікування в минулому, травми, а в більшості випадків – карієс, який не був вилікуваний вчасно. Швидкий розвиток хвороби у дітей пов’язаний з фізіологічною будовою: пухкі тканини, широкі кореневі канали, низька мінералізація дентину, який швидко руйнується карієсом, відкриваючи шлях хвороботворним бактеріям до внутрішніх структур. Протікає в гострій та хронічній формі. Гостра характеризується різким болем, дискомфортом при жуванні, реакцією на холодну та гарячу температуру, запаленням лімфовузлів, підвищенням температури тіла. Хронічна проходить без виражених симптомів, можливий короткочасний незначний біль, що проходить самостійно, діагностується при проведенні огляду.
Лікування пульпіту у дітей проводять з використанням біологічного, ампутаційного та вітального методів. Біологічний направлений на зупинення запального процесу та збереження тканин, застосовують при виявленні захворювання на ранній стадії. Ампутаційний полягає у видаленні пульпи та подальшому пломбуванні зуба. При вітальному видаляється лише уражена тканина, прикореневу частку зберігають.
Пульпіти у дітей – причини та симптоми
Пульпіт у дітей – захворювання, яке виникає внаслідок запалення внутрішньої структури зуба, пульпи. Внутрішні структури містять нерви та кровоносні судини. Запальний процес вражає як молочні, так і постійні зуби. Діти знаходяться в групі ризику розвитку хвороби через більш пухку з’єднувальну тканину, широкі кореневі канали, меншу мінералізацію дентину, ніж у дорослих. Причина захворювання – каріозні ураження, які не були своєчасно проліковані та перейшли в глибоку стадію. Уражений мікроорганізмами дентин розм’якшується, це призводить до запалення пульпи. Передумовами розвитку є погана гігієна, травми, грубий механічний вплив при попередньому лікуванні.
Виділяють гостру та хронічну форму. Гостра проявляється сильним болем, який розповсюджується на вухо та голову, дискомфорт при вживанні їжі, потраплянні холодного повітря, збільшенням лімфовузлів, температури тіла. В молочних зубах може проходити швидко, без виражених симптомів, при відсутності лікування переходить в хронічну форму. Хронічна форма має менш виражений характер протікання, може супроводжуватись короткочасним болем, що проходить сам собою. Виявляється під час огляду у стоматолога.
Лікування пульпіту у дітей: методи та показання для їх застосування
Способи лікування пульпіту тимчасових та постійних зубів у дітей обирають в залежності від стадії захворювання та площі ураження:
Профілактика виникнення захворювання у дітей полягає у ретельній гігієні ротової порожнини, регулярних профілактичних оглядах стоматолога, лікуванні карієсу, зокрема, молочних зубів. .
Лікування пульпіту у дітей в стоматології «Добрий доктор»
Дитяча стоматологія – окремий напрям роботи лікарів, який вимагає як відповідної кваліфікації, так і уміння знайти спільну мову з маленькими пацієнтами. Такий підхід застосовують в стоматологічній клініці «Добрий лікар», співробітники якої роблять все можливе, щоб діти почували себе спокійно, лікування не доставляло дискомфорту та не викликало страх. На прийомі проводиться діагностика: огляд ротової порожнини, термодіагностика, використовують методи рентгенографії для уточнення діагнозу. Метод лікування підбирається індивідуально, в залежності від результатів огляду. Познайомитись з лікарями, дізнатися ціни, записатися на прийом можна на сторінці клініки. і.