Причини, симптоми та лікування рецесії ясен
Рецесія ясен – патологічний процес зменшення об’єму ясен та оголення шийки зуба. Розвивається на фоні недостатньої гігієни та утворення над яснами та під яснами зубного каменю, як наслідок регулярного травмування слизових, в тому числі при неправильному чищенні та агресивному застосуванні зубної нитки, травмуванні твердою їжею при порушеннях прикусу. Опущення ясен може бути викликане некоректним лікуванням, надмірним тиском ортодонтичних систем, запальними процесами слизових. До факторів ризику відноситься вік пацієнта. Зовні патологію можна виявити за опущеною лінією ясен, візуально помітним видовженням зуба, появою каріозних плям на шийці, що втрачає свій природний захист. Якщо патологія знаходиться поза зоною усмішки, її ознакою стане підвищення чутливості зубів.
Захворювання розвивається поступово, метод лікування обирають залежно від стадії. На початкових етапах лікування консервативне, полягає в усуненні факторів, що травмують, зокрема зубного каменю, навчанні правильному догляду за ротовою порожниною. Для ліквідації запалень можуть призначатися медичні препарати, швидкому відновленню сприяють фізіотерапевтичні процедури. При вираженій патології проводять хірургічне втручання, закриваючи шийку зуба
Рецесія ясен – причини та симптоми патології
Опускання ясен або рецесія – патологічний процес, який характеризується зниженням об’єму ясен та оголенням шийки зуба. Викликає як естетичні дефекти, так і підвищену чутливість зубів, оскільки оголений корінь втрачає природний захист. Патологія розвивається на фоні недостатньої гігієни та скупчення під яснами відкладень зубного каменю, на фоні механічного травмування слизових, наприклад, неправильного чищення та використання зубної нитки, ударів, травмування при вживанні твердої їжі, пов’язане з порушенням прикусу. Рецесія виникає внаслідок некоректного лікування зубів, підвищеного тиску з боку брекет-систем. Сприяють розвитку запальні процеси слизової та її анатомічні патології. З віком ризики розвитку патології збільшуються.
Патологія помітна візуально в зоні посмішки: ясна опускаються, зуб виглядає довшим, в районі відкритої шийки зуба можуть з’являтися каріозні плями. При розвитку на бокових зубах захворювання може бути непомітним, проте давати про себе знати підвищеною чуттєвістю до перепадів температур, кислої та солоної їжі, дискомфортом в процесі чищення зубів.
Рецесія ясен – лікування консервативними та оперативними методами
Опущення ясен – патологія з поступовим розвитком. Виділяють 4 стадії: на першій зменшується обсяг прикріпленої до зуба тканини, на другій руйнується область прикріпленої тканини, кісткова тканина зберігається, відмічається підвищення чутливості, на третій оголюється зовнішня поверхня зуба, чуттєвість переходить в біль, на четвертій зуб оголюється по периметру, в тому числі в міжзубних проміжках. Терапія залежить від стадії патологічного процесу. Використовують такі методи:
Попередження проблеми полягає в якісній щоденній самостійній гігієні, регулярному видаленні зубного каменю, уникненні травмувань ясен.
Рецесія ясен – ціна лікування в клініці «Добрий доктор»
Закриття рецесії ясен не відбувається самостійно, необхідне кваліфіковане лікування, яке нададуть в стоматологічній клініці «Добрий доктор». Лікар проводить огляд, визначає причину та ступінь розвитку захворювання, складає індивідуальний план розв'язання проблеми. На початкових стадіях застосовують консервативні методи, які включають як гігієну, так і прийом медичних препаратів, фізіотерапевтичні методи. При значному розвитку захворювання проводять оперативне втручання під місцевою анестезією. Лікарі навчають правил догляду для уникнення подальшого розвитку патології. Дізнатися ціни, кваліфікацію лікарів та записатися на прийом можна на сайті клініки «Добрий доктор».