Шинування зубів – показання та методи
Шинування зубів в стоматології використовують для об’єднання рухливих та здорових зубів в одну структуру. Фіксуючі елементи дозволяють зафіксувати рухливі зуби, надавши їм стабільне положення. Метод застосовують при пародонтозі, на час лікування травм щелеп, рецесії ясен, після проведення ортодонтичних корекцій для фіксації результату. Шини запобігають розгойдуванню, запобігають втраті зубів, зберігають естетичну привабливість усмішки. Фіксація сприяє правильному розподілу навантаження при жуванні, попереджає атрофію щелепної кістки.
На час лікування встановлюють тимчасові конструкції, термін служби до 6 місяців, при вираженому пародонтозі застосовують постійні конструкції, термін придатності від 5 місяців до року. Залежно від способу встановлення поділяються на назубні, фіксуються на зовнішній поверхні зубів, внутрішні – на внутрішній частині зубного ряду. Внутрішні непомітні, проте вимагають препарування зубів перед застосуванням. Методи фіксації поділяються за матеріалами, які використовують для роботи: стрічки зі скловолокна, непомітні, але забезпечують незначну міцність фіксації. Арамідні нитки – міцно фіксують, але виділяються на поверхні емалі. Одночасне протезування та шинування забезпечується використанням бюгельних конструкцій та коронок.
Шинування зубів – причини застосування
Шинування зубів це стоматологічна процедура, під час виконання якої об’єднують здорові та рухливі зуби в єдину структуру, застосовуючи фіксуючі елементи. Відновлюється естетична та жувальна функція, знижуються ризики втрати рухомих одиниць. Шинування допомагає правильному розподілу жувального навантаження, знижує тиск на окремі зуби. Методи використовують для укріплення рухомих одиниць у пацієнтів з пародонтитом. Серед інших показань: травми щелеп, виражена рецесія ясен, стабілізація зубного ряду після ортодонтичної корекції. Стабілізація рухливих зубів запобігає розгойдуванню, сприяє правильному розподілу навантаження та кращому пережовуванню їжі, зберігає естетику посмішки, попереджає атрофію кісткової тканини. Ефективність застосування конструкції залежить від кількості зубів, що вона об’єднує, ефект зростає разом зі збільшенням їх кількості. Проводять симетрично з двох сторін, домагаючись стабільності конструкції.
Види та матеріали для шин на зуби
Шини на зуби поділяють на тимчасові та постійні. Тимчасові встановлюють на термін до 6 місяців, застосовують на початкових стадіях пародонтозу, лікування після травм. Строк служби постійних 6-12 місяців, використовують при значних ризиках втрати зуба. За способом фіксації конструкції поділяють на:
Тип стоматологічної процедури залежить від матеріалів, що використовують для фіксації. Стрічки зі скловолокна не помітні в ротовій порожнині, арамідні нитки напроти, виділяються на фоні емалі, проте мають високу міцність та забезпечують надійну фіксацію, призначені для постійного шинування, укріплення молярів. Для шинування рухливих та одночасне протезування втрачених одиниць застосовують бюгельну методику: фіксацію забезпечує металева дуга. До незнімних методів шинування відноситься використання коронок. Встановлення конструкції вимагає сточування зубів, зокрема і здорових.
Шинування зубів – ціна та етапи процедури в клініці «Добрий доктор»
Стабілізацію рухомих зубів в клініці «Добрий доктор» проводять для того, аби запобігти їх втраті, усунення зайвого навантаження з конкретних зубів на час лікування. Процедурі передує огляд, професійна чистка та лікування патологічних і запальних процесів ротової порожнини. Залежно від розвитку проблеми та обраного методу шини на зуби встановлюють прямим та непрямим методом. Конструкції для тривалого та постійного носіння встановлюють непрямим методом: виготовлення відбувається в лабораторії на основі знімків та сканування. До прямих методів відноситься фіксація скловолокном, яке виконують безпосередньо в стоматологічному кабінеті. Дізнатися про ціни на шинування, методи та матеріали, що використовують в клініці, записатися на консультацію можна на сайті «Доброго доктора».