Призначення та види цирконієвих коронок
Цирконієві коронки в стоматології використовують для протезування зубів при значній площі руйнування природної коронки, так і при імплантації на місці повністю втраченого зуба. Для ортопедичної конструкції використовують діоксид цирконію, матеріал, що не викликає алергічних реакцій, біологічно сумісний з тканинами ротової порожнини. Матеріал міцний, витримує значні навантаження, характерні для жувальних одиниць. Структура від природи біла, напівпрозора, пропускає світло, точно імітуючи природну емаль. Не проводить тепло та холод, у випадку збереження зуба не вимагається депульпація та видалення нерва. Залежно від місця встановлення використовують цільноцирконієві коронки та вироби з зовнішнім керамічним шаром. Цільні мають світлий відділок, використовують для реконструкцій жувальних зубів. Для зони посмішки використовують вироби з керамічним покриттям, яке добирається відповідно до природного кольору емалі. Виточують коронки з цільного блоку цирконію, використовуючи комп’ютерні технології. При значній витривалості стінки протеза тонкі, обточування зуба перед встановленням потрібне незначне. Протез витримує до 30 років експлуатації, на поверхні не утворюються тріщини та сколи.
Цирконієва коронка – характеристики та показання для застосування
Цирконієві коронки – стоматологічні протези, які використовують для відновлення функціональності та естетичного зовнішнього виду пошкоджених зубів. Використовують при значному руйнуванні твердих тканин зуба, на завершальних етапах імплантації. Конструкції виготовляють з діоксиду цирконію, матеріал біосумісний, не викликає алергічних реакцій. За міцністю наближений до характеристик металу, проте легший та естетичніший завдяки напівпрозорій структурі, характерній також для природної емалі. Матеріал не піддається впливу зовнішніх факторів, таких як перепади температури, фарбники в харчових продуктах, зберігає естетичні якості. Витримує значні навантаження, характерні для жувальних зубів, не утворює сколи. Термін служби становить близько 30 років.
На відміну від металів, цирконій не проводить тепло та холод, оберігаючи від них пульпу зуба, тому пошкоджені одиниці не вимагають видалення нервів та депульпації перед протезуванням, процес підготовки до встановлення вимагає менше часу. Матеріал має природній білий колір, пропускає світло, точно імітуючи природний зуб, не окислюється, що характерно для металокерамічних виробів, окислення здатне спричиняти потемніння ясен.
Цирконові коронки – види та підготовка до встановлення
Коронки з цирконію виготовляють виключно з використанням такого матеріалу або за класичним двошаровим методом з основою з цирконію та керамічним зовнішнім покриттям. Вибір конструкції залежить від зони реставрації:
Модель та сам протез створюється з використанням комп'ютерних технологій. При виточуванні усунутий вплив людського фактора. Висока точність конструкції та тонкі стінки коронки знижують вимогу до підготовки зуба: потрібне лише незначне обточування перед встановленням.
Цирконієві коронки – ціна та етапи встановлення в стоматології «Добрий доктор»
Виготовлені з діоксиду цирконію коронки – ортопедичні конструкції, які непомітні зовні, не вимагають особливого догляду та здатні витримувати значні навантаження. В стоматологічній клініці «Добрий доктор» такі коронки використовують для реконструкції пошкоджених та заміни втрачених зубів. Підготовка до протезування починається з консультації та огляду, за необхідності проводиться лікування карієсу, запальних процесів ротової порожнини, професійна чистка. Коронки виготовляються за індивідуальними параметрами, отриманими в результаті комп’ютерного сканування та моделювання. Перед фіксацією проводиться препарування зуба. Дізнатися про ціни на реконструкцію та протезування, записатися на прийом та консультацію до лікаря можна на сайті клініки.